sekretariat@sinicum.pl
  +48 513 382 730

_____________________________ 

Szukaj...

148c4d9b23991a7d9bf5714ab38dfec6Zmartwychwstanie jest źródłem naszej chrześcijańskiej nadziei i fundamentem naszego życia. Życie jest silniejsze od śmierci. Dobro jest silniejsze od zła. Miłość jest silniejsza od nienawiści. Zmartwychwstanie to nie tylko historia. W naszych kościołach powstają wspaniałe dekoracje – ciemnice, groby Pańskie. Tyle wysiłku na jeden tylko dzień…

Po liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej cała uwaga kieruje się w inną stronę. Obok ołtarza pojawiają się trzy znaki: Krzyż z przewieszoną na ramionach czerwoną stułą, Paschał oraz figura Chrystusa zmartwychwstałego. Te znaki towarzyszą nam następnie przez cały Okres Wielkanocny. Krzyż, ciemności, grób, to tylko etap… Przeżywamy te dramatyczne wydarzenia z naszym Panem i Zbawicielem, aby razem z Nim zmartwychwstać i żyć pełnią życia. Przez chrzest jesteśmy wszczepieni w Chrystusa. Z Nim umieramy i rodzimy się do nowego życia. Żyjąc z Chrystusem nie boimy się już o naszą przyszłość. Chrześcijanie to ludzie zmartwychwstania, to ludzie życia, to ludzie nadziei… Ich (nasze) życie zakorzenione jest w tajemnicy Krzyża, w tajemnicy Ciała i Krwi Chrystusa, w tajemnicy Zmartwychwstania, w tajemnicy Miłosierdzia, której dotykamy szczególnie w tych dniach…

Naszym zadaniem jest zanieść światło paschalne do braci i sióstr w Chinach. Św. Jan Paweł II w Homilii podczas Eucharystii na rozpoczęcie obrad Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego Azji powiedział: „Zadajemy sobie pytanie: co musimy robić, aby głosić Chrystusa i świadczyć o Nim wobec mężczyzn i kobiet zamieszkujących kontynent azjatycki? Jak powinna wyglądać działalność Kościoła na tym ogromnym, starym oraz pełnym nowych prądów kontynencie na progu roku 2000? Odpowiedź znajdujemy w dzisiejszej liturgii: mamy przede wszystkim dawać świadectwo Chrystusowi ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu, Odkupicielowi świata. Jednocześnie mamy kontynuować dzieło rozpoczęte przez apostołów: naszym zadaniem jest pisać jakby dalsze rozdziały chrześcijańskiego świadectwa w każdej części świata, zwłaszcza w Azji: od Indii po Indonezję, od Japonii po Liban, od Korei po Kazachstan, od Wietnamu po Filipiny, od Syberii po Chiny. Naszymi myślami wybiegamy ku katolikom i duszpasterzom z Chin kontynentalnych.” (Jan Paweł II, Kościół chce odpowiedzieć na oczekiwania mieszkańców Azji, Homilia na rozpoczęcie obrad Synodu, 19.04.1998).

Jedna z Sióstr uczestniczących w Seminarium dotyczącym życia konsekrowanego dla Sióstr z Chin organizowanego przez nasze Stowarzyszenie (szczególne podziękowanie dla Siostry Aleksandry), podzieliła się takim świadectwem: „Mam wrażenie, że Kościół w Polsce żyje duchem Chrystusa Zmartwychwstałego. Kościół w Chinach – żyje jakby Chrystusem ukrzyżowanym, umarłym.”

Bądźmy świadkami zmartwychwstania wobec braci i sióstr żyjących w Chinach. Podejmując różne inicjatywy w ramach naszego Stowarzyszenia bądźmy blisko naszych cierpiących braci i sióstr. Stojąc z Janem pod Krzyżem oddajemy swoje serca naszej Matce Maryi i prosimy, aby prowadziła nas wszystkich do Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, Jej Syna, a naszego Pana.

Najnowsze wiadomości

 • Msza św. w języku chińskim - luty 2018 +

  W pierwszą niedzielę lutego Mszę św. dla chińskiej wspólnoty przy Parafii św. Jadwigi w Warszawie odprawił o. Jan Konior SJ Więcej
 • Pierwsza Msza święta po chińsku w 2018 roku +

  7 stycznia w werbistowskim kościele św. Jadwigi na Żeraniu w Warszawie została odprawiona pierwsza w 2018 roku Msza Święta po Więcej
 • Pierwsza Msza św. w języku chińskim za nami +

  1 października 2017 roku w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie odbyła się pierwsza chińska Msza św. Po niej Więcej
 • Jest tylko jeden Kościół w Chinach +

  Z o. Zbigniewem Wesołowskim SVD, redaktorem naczelnym w Instytucie Monumenta Serica, sinologiem i byłym misjonarzem na Tajwanie, rozmawia o. Jacek Więcej
 • Seminarium dla Sióstr z Chin - DZIEŃ 16 +

  W ostatnim dniu Seminarium na porannej ewaluacyjnej sesji zostały przedstawione siostrom z Chin zasady przyjmowania na studia w Polsce opracowane Więcej
 • Seminarium dla Sióstr z Chin - DZIEŃ 15 +

  Dzisiejszy dzień był przeznaczony na ewaluację. Po porannym czasie indywidualnej refleksji, siostry z Chin miały możliwości podzielania się swoim przemyśleniami Więcej
 • 1
 • 2
 • 3

chiny dzisiaj banner

 

Stowarzyszenie "Sinicum" im. Michała Boyma SJ
ul. Ostrobramska 98

04-118 Warszawa

Tel. +48 513 382 730
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1132855288
REGON: 14610860300000
KRS: 0000419178

Template by JoomlaShine