sekretariat@sinicum.pl
  +48 513 382 730

_____________________________ 

Szukaj...

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Tymi słowami pozdrawiamy się w Wielkanoc. To jest nasze wyznanie wiary. Wierzymy w Jezusa Chrystusa, który dla nas umarł i zmartwychwstał i żyje dzisiaj w swoim Kościele. Możemy Go spotkać tam, gdzie oddycha się i żyje wiarą, gdzie wyznawcy wierzą, kochają, budują wspólnotę miłosierdzia, troszczą się o siebie nawzajem.

148c4d9b23991a7d9bf5714ab38dfec6Zmartwychwstanie jest źródłem naszej chrześcijańskiej nadziei i fundamentem naszego życia. Życie jest silniejsze od śmierci. Dobro jest silniejsze od zła. Miłość jest silniejsza od nienawiści. Zmartwychwstanie to nie tylko historia. W naszych kościołach powstają wspaniałe dekoracje – ciemnice, groby Pańskie. Tyle wysiłku na jeden tylko dzień…

Po liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej cała uwaga kieruje się w inną stronę. Obok ołtarza pojawiają się trzy znaki: Krzyż z przewieszoną na ramionach czerwoną stułą, Paschał oraz figura Chrystusa zmartwychwstałego. Te znaki towarzyszą nam następnie przez cały Okres Wielkanocny. Krzyż, ciemności, grób, to tylko etap… Przeżywamy te dramatyczne wydarzenia z naszym Panem i Zbawicielem, aby razem z Nim zmartwychwstać i żyć pełnią życia. Przez chrzest jesteśmy wszczepieni w Chrystusa. Z Nim umieramy i rodzimy się do nowego życia. Żyjąc z Chrystusem nie boimy się już o naszą przyszłość. Chrześcijanie to ludzie zmartwychwstania, to ludzie życia, to ludzie nadziei… Ich (nasze) życie zakorzenione jest w tajemnicy Krzyża, w tajemnicy Ciała i Krwi Chrystusa, w tajemnicy Zmartwychwstania, w tajemnicy Miłosierdzia, której dotykamy szczególnie w tych dniach…

Naszym zadaniem jest zanieść światło paschalne do braci i sióstr w Chinach. Św. Jan Paweł II w Homilii podczas Eucharystii na rozpoczęcie obrad Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego Azji powiedział: „Zadajemy sobie pytanie: co musimy robić, aby głosić Chrystusa i świadczyć o Nim wobec mężczyzn i kobiet zamieszkujących kontynent azjatycki? Jak powinna wyglądać działalność Kościoła na tym ogromnym, starym oraz pełnym nowych prądów kontynencie na progu roku 2000? Odpowiedź znajdujemy w dzisiejszej liturgii: mamy przede wszystkim dawać świadectwo Chrystusowi ukrzyżowanemu i zmartwychwstałemu, Odkupicielowi świata. Jednocześnie mamy kontynuować dzieło rozpoczęte przez apostołów: naszym zadaniem jest pisać jakby dalsze rozdziały chrześcijańskiego świadectwa w każdej części świata, zwłaszcza w Azji: od Indii po Indonezję, od Japonii po Liban, od Korei po Kazachstan, od Wietnamu po Filipiny, od Syberii po Chiny. Naszymi myślami wybiegamy ku katolikom i duszpasterzom z Chin kontynentalnych.” (Jan Paweł II, Kościół chce odpowiedzieć na oczekiwania mieszkańców Azji, Homilia na rozpoczęcie obrad Synodu, 19.04.1998).

Jedna z Sióstr uczestniczących w Seminarium dotyczącym życia konsekrowanego dla Sióstr z Chin organizowanego przez nasze Stowarzyszenie (szczególne podziękowanie dla Siostry Aleksandry), podzieliła się takim świadectwem: „Mam wrażenie, że Kościół w Polsce żyje duchem Chrystusa Zmartwychwstałego. Kościół w Chinach – żyje jakby Chrystusem ukrzyżowanym, umarłym.”

Bądźmy świadkami zmartwychwstania wobec braci i sióstr żyjących w Chinach. Podejmując różne inicjatywy w ramach naszego Stowarzyszenia bądźmy blisko naszych cierpiących braci i sióstr. Stojąc z Janem pod Krzyżem oddajemy swoje serca naszej Matce Maryi i prosimy, aby prowadziła nas wszystkich do Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, Jej Syna, a naszego Pana.

Najnowsze wiadomości

 • Życie pokaże [WYWIAD] +

  Od samego początku zakładaliśmy, że ten kurs będzie dwustopniowy. Pierwszy etap mamy już za sobą. Początkowo drugi etap miałby być Więcej
 • Polski Maco Polo +

  O życiu i podróżach Boyma można byłoby nakręcić niejeden hollywoodzki film. W Polsce jest prawie nieznany. Nie wykłada się o Więcej
 • Zaproszenie na obchody Dnia Modlitw za Kościół w Chinach 2019 +

  Serdecznie zapraszamy na wspólną Eucharystię w Dniu Modlitw za Kościół w Chinach, który wypada w dniu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, Więcej
 • 7. rocznica założenia Sinicum +

  7 lat temu, 28 listopada, we wspomnienie bł. Marii Heleny Stollenwerk, powstało Stowarzyszenie Siniucm im. Michała Boyma. Z tej okazji Więcej
 • Nowy prezes Stowarzyszenia „Sinicum” +

  14 maja 2018 roku w Sulejówku k. Warszawy odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma. W czasie jego Więcej
 • Pójdę tam, gdzie mnie pośle [WYWIAD] +

  14 maja 2018 roku, w czasie Zebrania Walnego Stowarzyszenia Sinicum, s. Jana Aiqing Zhang otrzymała dyplom ukończenia nauki sztuki użytkowej.Komisja Więcej
 • 1
 • 2
 • 3

chiny dzisiaj banner

 

Stowarzyszenie "Sinicum" im. Michała Boyma SJ
ul. Ostrobramska 98

04-118 Warszawa

Tel. +48 513 382 730
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1132855288
REGON: 14610860300000
KRS: 0000419178

JSN Educare is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework