sekretariat@sinicum.pl
  +48 513 382 730

_____________________________ 

Szukaj...

Nowenna za Kościół w Chinach 2020


DZIEŃ 5
MODLIMY SIĘ ZA SIOSTRY ZAKONNE

W piątym dniu nowenny módlmy się za siostry zakonne w Chinach, które pociągnięte przez Chrystusa bardzo pragną do Niego należeć i Jemu służyć. Pomimo wielu trudności w realizacji daru powołania, szukają sposobów, by wzrastała ich miłość do Oblubieńca i miłość do ludzi, którym służą. Niech Bóg posyła im ludzi, którzy poprowadzą je w realizacji ich powołania. Za wstawiennictwem siedmiu sióstr misjonarek ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, które oddały życie w Chinach, prośmy o dobre formatorki w zgromadzeniach zakonnych w Chinach i na całym świecie. 

a/ Krótkie wspomnienie św. Marii Herminy od Jezusa (Irma Grivot, 1866-1900), przełożona wspólnoty zakonnej

Pochodziła z Francji. Jej ojciec był bednarzem, a matka zajmowała się domem. Irma Grivot pragnęła zostać zakonnicą, ale jej rodzice byli temu przeciwni. Żeby stać się bardziej niezależną, zaczęła zarabiać na życie, udzielając lekcji. W 1894 r. wstąpiła do Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przyjmując imię Maria Hermina od Jezusa. Miała słabe zdrowie, ale silną wolę.

W 1898 r. biskup z Chin Franciszek Fogolla udał się do Turynu na Międzynarodową Wystawę Chińskiej Kultury i Sztuki. Następnie podróżował z czterema chińskimi seminarzystami po Europie, dzięki czemu pozyskał środki potrzebne dla misji. Na jego prośbę matka Maria od Męki Pańskiej, założycielka Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, wyznaczyła siedem sióstr do wyjazdu na misje do Chin (Marię Herminę, Marię od PokojuMarię KlaręMarię od Bożego NarodzeniaMarię od św. JustynaMarię AdolfinęMarię Amandynę). Do Taiyuan razem z biskupem pojechało dziewięciu młodych księży i wyznaczone siostry. S. Maria Hermina została przełożoną we wspólnocie w Taiyuan. Siostry służyły biednym, chorym i zajmowały się sierotami.

Wkrótce po ich przybyciu do Chin, podczas powstania bokserów, doszło do prześladowań chrześcijan. Kiedy zagrożenie zwiększyło się tak, że siostry powinny przenieść się w bezpieczniejsze miejsce, nie zgodziła się uciekać.

S. Maria Hermina od Jezusa mówiła: „Adoracja Najświętszego Sakramentu jest połową mojego życia. Drugą połową jest zaznajamianie ludzi z Jezusem i pozyskiwanie dusz dla Niego” .

Zarządca prowincji Shanxi nienawidził chrześcijan. Z jego polecenia biskup Fogolla został aresztowany razem z dwoma innymi biskupami, trzema księżmi, siedmioma zakonnicami, siedmioma seminarzystami, dziesięcioma świeckimi pomocnikami misji i kilkoma chińskimi wdowami. Maria Hermina została stracona razem ze swoimi współsiostrami w Shanxi, 9 lipca 1900 r. 

b/ Modlitwa do Matki Boskiej papieża Franciszka za Kościół w Chinach

W imieniu całego Kościoła modlę się do Pana o dar pokoju, zachęcając wszystkich do przyzywania wraz ze mną macierzyńskiej opieki Matki Bożej:

Matko Niebieska, wysłuchaj głosu swoich dzieci, które pokornie przywołują Twego imienia.

Dziewico nadziei, powierzamy Tobie drogę wierzących na szlachetnej ziemi chińskiej. Prosimy Cię, przedstaw Panu dziejów udręki i trudności, błagania i oczekiwania wiernych, którzy się do Ciebie uciekają, Królowo Niebios!

Matko Kościoła, Tobie poświęcamy teraźniejszość i przyszłość rodzin i naszych wspólnot. Strzeż ich i wspieraj w pojednaniu między braćmi i w służbie ubogim, którzy błogosławią Twoje imię, Królowo Niebios!

Pocieszycielko strapionych, zwracamy się do Ciebie, bo jesteś ucieczką tych, którzy płaczą w doświadczeniu. Czuwaj nad Twoimi dziećmi, które wychwalają Twoje imię, spraw, aby wspólnie głosili Ewangelię. Wspieraj ich kroki na rzecz świata bardziej braterskiego, niech każdemu zaniosą radość przebaczenia, Królowo Niebios!

Maryjo, Wspomożycielko wiernych, prosimy Cię o dni błogosławieństwa i pokoju dla Chin. Amen!

 

Najnowsze wiadomości

 • Życie pokaże [WYWIAD] +

  Od samego początku zakładaliśmy, że ten kurs będzie dwustopniowy. Pierwszy etap mamy już za sobą. Początkowo drugi etap miałby być Więcej
 • Polski Maco Polo +

  O życiu i podróżach Boyma można byłoby nakręcić niejeden hollywoodzki film. W Polsce jest prawie nieznany. Nie wykłada się o Więcej
 • Zaproszenie na obchody Dnia Modlitw za Kościół w Chinach 2019 +

  Serdecznie zapraszamy na wspólną Eucharystię w Dniu Modlitw za Kościół w Chinach, który wypada w dniu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, Więcej
 • 7. rocznica założenia Sinicum +

  7 lat temu, 28 listopada, we wspomnienie bł. Marii Heleny Stollenwerk, powstało Stowarzyszenie Siniucm im. Michała Boyma. Z tej okazji Więcej
 • Nowy prezes Stowarzyszenia „Sinicum” +

  14 maja 2018 roku w Sulejówku k. Warszawy odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma. W czasie jego Więcej
 • Pójdę tam, gdzie mnie pośle [WYWIAD] +

  14 maja 2018 roku, w czasie Zebrania Walnego Stowarzyszenia Sinicum, s. Jana Aiqing Zhang otrzymała dyplom ukończenia nauki sztuki użytkowej.Komisja Więcej
 • 1
 • 2
 • 3

chiny dzisiaj banner

 

Stowarzyszenie "Sinicum" im. Michała Boyma SJ
ul. Ostrobramska 98

04-118 Warszawa

Tel. +48 513 382 730
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1132855288
REGON: 14610860300000
KRS: 0000419178

JSN Educare is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework